22. 8. Deníček se pomalu blíží ke konci...

Minulou sobotu, přesně dva měsíce po narození, odjela do nových domovů poslední štěňátka. A to rovnou tři během jednoho dne! Nejdřív nás opustil tmavě modrý klučík Amarok (Opti). Nová panička Naty už má spoustu zkušeností, možná zkusí i výstavy, podle toho, jak Optíka budou bavit. Naštěstí nebydlí daleko, a tak doufáme, že našeho odchovanečka brzy uvidíme :) 

amarok IMG_0613 IMG_0632

S Optíkovou rodinkou se vystřídali Pickovi, kteří si přijeli pro červenou princeznu Alouette (nyní Izinka). Nikdo z nás ale netušil, že nebudou odjíždět jen s jedním štěňátkem, ale rovnou se dvěmi. Náš nadějný zelený pohodář Amos (Sony) Pickovým padl do oka a bylo rozhodnuto! :) Teď spolu s Izie dělají radost celé rodince a taky flatí tetičce Julče ( Babby Luka Maurehata).

alouetteamos DSC00361 DSC00419 DSC00428

Jedno štěňátko přece jen doma zůstalo, rozmýšlení bylo těžké, ale novou členkou rodiny se nakonec stala fialová levandulka Audrey Charlotte "Lotta" :)


14. 8. Už jsme doma u maminky jen 4!

V uplynulém týdnu se udála spousta věcí, jen ten čas na pravidelné záznamy do deníčku chyběl :-)

V téměř čtyřicetistupňovém horku štěňátka přes den střídavě pod stromem nebo slunečníkem pospávala a osvěžovala se ve svém „bazénku“ s vodou. Ožívala až navečer. A to už naší černé partě nestačila jejich domovská ohrádka, musela se vydávat na průzkum celé zahrady a hlavně pod stromy meruněk, kde se snažila, aby ani poslední zbytky letošní úrody nepřišly nazmar.

 

Jako druhá odešla z naší smečky naše oranžáda, Apple Jordan (Amy), věčně sršící energií. Podle zpráv i fotografií se jí daří skvěle – doma má přezdívku zahradnice, protože se prý zvládla během pár dní postarat o novou výsadbu kolem domu. Taky byla představena celé plejádě loveckých pejsků v myslivecké rodině a snad i s domácím kocourkem si porozumí. No prostě Žatečtí se s ní ani chvilku nenudí.

applejordan  DSC_0212 DSC_0214 DSC_0228

V pátek se na nejkratší cestu od nás, do Břeclavi, vypravil Aaronek

aaron P1000179 P1000207

a v sobotu hned následovala naše Pražačka, Amálka (Amelia Rose). Zkušená panička Lenka si ji nemůže vynachválit, ještě než se vrátila z práce (Amálka), páneček kvůli ní položil na klouzavou podlahu zátěžový koberec a ona ho zatím ani jednou nepokřtila!

ameliarose WP_000083 WP_000084

V pondělí jako narozeninové překvapení pro čtyřletého synka odcestovala naše nejmenší, růžová Alison (Eli). Hned jak si pro ni pánečci přišli, zaujala místo blízko nich a hlídala si, aby náhodou neodjeli bez ní. Aby ne, když bude mít doma k dispozici veliký dům s ještě větší zahradou a 2 kamarády kočičáky.

alison mini-IMG_7217 mini-IMG_7221 mini-IMG_7228

Včera odjel i světle modrý Asterios (Santi). S početnou rodinkou bude mít pořád o zábavu postaráno a navíc má kousek od domečku les a rybník :)

asterios


5. 8. Už je nás jen 9, před chvilkou odjela slečna žlutá (April Loyal Soul, nyní "Arya") se svou rodinkou na dalekou cestu do Polska! Snad se jí nebude stýskat tak, jako nám... Bude se mít skvěle, k dispozici má kromě rodinného domku i krásnou velkou zahradu a nedaleko moře a pláže :)

 arya DSC_0791 DSC_0803 DSC_0809

Před pár dny se ke mně dostaly nádherné fotky z minulé neděle od Vendy (http://flatik-fibo.webnode.cz/), za které moc děkujeme! Já přidávám pár na důkaz, že naše štěňátka jsou správní flatí vodomilové už od útlého věku :) Více fotek ZDE

cervena ruzenka vodnik vodnik2 ruzenka2 

 

 


4. 8. Užíváme si poslední víkend s celou štěněcí smečkou pohromadě, zítra už nás bude o jednu míň... Začínáme tedy prckům balit ranečky na cesty do nových rodin :) Už několikátý týden tu panují nesnesitelná vedra, a tak štěňátka většinu dne spí ve stínu, chladí se ve vodě a večer ožívají (jak je vidět na videu :) )30. 7. Slíbené fotky ze soboty od Orsavových (ch. s. od Paseckého potoka), moc děkujeme! ODKAZ ZDE


29. 7. Prcci mají za sebou náročný zákrok - očkování a tetování. Byli ale stateční a všichni to zvládli na jedničku! 


28. 7. Štěňátka dneska pomuchlaly Soňa (ch. s. Out of Control), Anička a Vendy. Ani tentokrát jsme nenechali fotoaparát zahálet...

tmavemodry zeleny1 ruzova


27. 7. Včera byli prcci potřetí odčerveni a dnes přijela velmi vzácná návštěva až ze Zlína - pro změnu milovníci labradorů - Orsavovi (ch. s. Od Paseckého potoka). Chtěli jsme jejich profesionální fotografické schopnosti využít ke zvěčnění našich prcků, ale těm se v teplém počasí nejvíc líbilo ve stínu a pózování je moc nezajímalo. Přesto dokázali Filip s Jančou vykouzlit nádherné fotky, za které moc děkujeme!26. 7. Už je volný jen jeden klučík - nádherně stavěný a mazlivý zelený pejsek se správňáckým kukučem ♥

greenstanding greenportrait


25. 7. I "holky" Novákovy z Břeclavi nás navštívily podruhé. Definitivně se potvrdilo, že si za dva týdny odvezou tyrkysového chlapečka - Aaronka. Ani u nich se nezahálí - Aaronek už má nachystanou zbrusu novou boudičku, kde bude bydlet až vyroste :) 

blankaaaronek fialova

24. 7. Podruhé se u nás zastavili Pickovi, chtěli si štěňátka pomuchlat ještě před odjezdem na dovolenou. Jsou to vzorní budoucí majitelé - už pořídili celou výbavičku :) Nejvíc se asi těší dcerka Bibinka, která si vytvořila kalendář na ledničku a každý den poctivě odškrtává políčka zbývající do příjezdu flatí slečny!

oranzova

23. 7. Zapomněla jsem zmínit, že se štěňátka od minulého týdne znají se zahradní sekačkou a taky s hadicí, která je moc baví :) Sekačku si nejdřív očichali a pak ji z bezpečí svého výběhu sledovali "v akci". Myslím, že tyto zkušenosti jsou pro ně velmi přínosné.


22. 7. Na Rajče jsem přidala slíbené postojové fotky a portrétky - ZDE

 

21. 7. Štěňátka už pěkně běhají, naplno si užívají atrakcí a hraček, které mají ve výběhu k dispozici. Při hrách se dokonce občas ozve i zavrčení. Hrátky ale trvají jen několik minut, pak zase následuje vydatný spánek :)

17_7_sweetdreamspink


20. 7. Dopoledne se na fenečky přijela podívat dvoučlenná výprava ze Žatce. Určitě se mezi slečnami najde ta správná lovkyně, která bude pomáhat nosit bažanty, kačenky a zajíce. Ale jsem přesvědčená, že šikovní budou všichni :) Odpoledne nás znovu navštívila  Dana (ch. s. Maurehata) s Honzou a nafotili jsme další postojové fotky. Moc děkujeme za tak milou a přínosnou návštěvu!

   20_7_darkblue 20_7_red 20_7_smecka 20_7_yellow

 

19. 7. Večer dorazila na návštěvu početná rodinka z Hradce Králové, společnost čtyřem malým sportovcům bude dělat pan světle modrý. Myslím, že se do této aktivní rodinky perfektně hodí :) Protože už je přes noc štěňátkům bednička malá, přestěhovali jsme je i s bedýnkou do místnosti, která je pro ně plně vyhrazená a mají možnost se proběhnout a hrát si na větším prostoru.

19_7_bara 19_7_lightblue 19_7_red 19_7_violet 19_7_wine


18. 7. Štěňátka strávila den na zahradě, lebedila si ve stínu a užívala teplého jihomoravského léta.

18_7_green 18_7_greenyellow


17. 7. Dnes naši malí černoušci oslavili jeden měsíc mezi námi a nejlepší dárek dostali od taťky Saka (Compendio Eyran) z Polska - poslal jim krabici plnou úžasných hraček!  Prcci z nich byli unešení! Už jsou to velcí psíci, při dnešním vážení už se někteří blížili k váze 3kg. Jak ten čas rychle letí... Nesmím zapomenout na odkaz na POSTOJE VE 4 TÝDNECH

 vinova16_7 svmodry16_7 skotaceni16_7


16. 7. Jsme moc rádi, že za námi dnes z dálky přijela Jana  (ch. s. Velvet Diamond) a omrkla prcky. Je vidět, že štěňátka se každým dnem rozvíjí, při hrách už jsou mnohem živější, někteří dokonce nosí v tlamičce měkký míček. 


15. 7. Proběhla druhá vlna odčervení a stříhání drápků. Tentokrát už se stříhání obešlo bez kňourání a někteří při proceduře dokonce spokojeně pochrupovali.


14. 7. Včera nás navštívila velmi vzácná návštěva z Prahy, za což jsme byli moc vděční. Holky loni v létě dohlížely na čtyři flatí štěňátka a rychle poznaly, že s desítkou je to rozdíl :) V neděli jsme měli návštěvy rovnou dvě. Až z Prahy se na holčičky přijeli podívat Doskočilovi a museli mi dát za pravdu, že mezi nimi nejsou téměř žádné rozdíly a je těžké vybrat tu pravou ♥

lucipaja oranzova13_7 krmeni13_7 menfight prvniaporter


12. 7. Ochladilo se, a tak štěňátka dnes téměř nebyla na zahradě, kde fouká, ale pěkně v závětří na dvorku. Nové prostředí jim nevadilo, nebojácně prolézali pod keříky a pak krásně voněli po levanduli. Také jsme obdrželi závažnou rezervaci na poslední fenečku (bude bydlet na druhém konci republiky a mimo jiné se věnovat i lovečině). Máme volné krásné a milé chlapečky :)

nadvore nadvore2 nadvore3 krmeni3 


11. 7. Milý návštěvní maratón pokračoval i dneska, po odpoledním telefonátu přišla rychlá reakce a v podvečer už jsme Pickovy vítali u nás doma. Jejich mise byla jasná - místo domácího králíčka se porozhlédnout po flatí kamarádce pro dcerku a tříletou flatičku Jůlinku (Babby Luka Maurehata), kterou už doma mají jejich sousedé, babička s dědečkem. Po zkušenostech s úžasnou Julčou od Dany Maurerové byl pro ně při výběru pejska flatík jasnou volbou ♥


10. 7. Dnes to u nás bylo jako při dnu otevřených dveří (3 návštěvy), a tak štěňátka přišla poprvé do kontaktu s malými dětmi. Poslední dny je tu krásné teplé slunečné počasí, tak si smečka přes den pěkně vegetí pod stínem slunečníku. Vytvořila jsem stránku s fotkami hlaviček prcků, ale bohužel se nám nepodařilo ty jejich krásné kukuče zachytit tak, jak by si zasloužili. Naštěstí už nám brzy dorazí lepší fotograf i fotoaparát, tak se snad dočkají i důstojnějších "profilovek".

krmeni1 krmeni2 krmeni3


9. 7. V podvečer nás navštívili Růžičkovi, kteří se přijeli podívat na naše princezny a už mají svoji favoritku ♥ . Báru si pomocí piškotků "koupili" už před domem, a tak by nejspíš ani neprotestovala, kdyby si nějakou holčičku rovnou odvezli. Prcci se při návštěvě chovali vzorně, kňučení a štěkání si nejspíš schovávají na dopoledne, kdy jsem s nimi doma sama. Už několik dní jsem zapomněla napsat důležitou informaci v životě štěňátek - rostou jim zoubky, a tak koušou a koušou... brášky, sestřičky, mamku, paniččiny nohy, nos, zkrátka všechno, co jim přijde do cesty :)


8. 7. Dnes prcky hlídala sestra - viděla je po desetidenní pauze a nemohla je poznat. Celé odpoledne odpočívali ve stínu na zahradě, kde už si pěkně zvykají. Taky jsme je znovu zvážili a přírůstky jsou evidentní. Jen to vážení je nadlidský výkon, protože jsou jak z divokých vajec :)


7. 7. Naši černí gangsteři dneska dostali kašičku už třikrát a taky se ji učí pěkně zapíjet vodou. Teď spokojeně spinkají, tak jsem zvědavá, jak dlouho jim to vydrží, než mě v noci vzbudí, že mají hlad :) Odpoledne strávili zase pár hodin ve stínu na zahradě a tahle siesta se jim moc líbila. Štěňátka mají viditelně plná bříška a všichni pěkně papají, takže už je budu vážit obden. Přikládám odkaz na Rajče s fotkami ze včerejška


6. 7. Dnešní den byl pro malošky premiérový, a to rovnou několikrát! Dopoledne po kojení byla štěňátka neklidná a kňučela, tak jsem jim z granulek a psího mlíčka udělala kaši a zkusila, jestli budou ji papat. Úspěch ochutnávky překonal má očekávání, ale to nepořádek v bedničce taky! Tak se smečka poprvé podívala ven a okusila čerstvý vzdoušek a capkání po travičce. Krmení venku přineslo své ovoce - všichni usli, jako když je do vody hodí. Byli moc šikovní, hned se do kaše pustili a pak dokonce ochutnali vodičku na zapití. Odpoledne přijela první milá návštěva obhlédnout své budoucí miminko - pejska Aaronka. Navečer jsme prcky dokrmili ještě jednou, tentokrát v oploceném výběhu na zahradě, ve kterém budou od příštího týdne přes den dovádět.   

uvodni 101 prvni_prikrmovani sv_modry_s_maminou


4. 7. Štěňátka už si spolu začínají hrát, samozřejmě jim jde štěkání (tím mě v noci rádi budí, když mají hlad a chtějí maminku) a občas jde slyšet i zavrčení. Nejvíc se projevuje tyrkysový pejsek, narodil se jako první, tak na sebe asi bere roli mluvčího a ochránce smečky :) Všichni čtyři kluci jsou vzhledově i váhou velmi vyrovnaní. Růžová fenečka už se pomalu dotahuje na ostatní, dělá mi velkou radost! 


2. 7. Prcci udělali za poslední dny obrovské pokroky. Když je Bára přijde nakrmit, začnou se rojit všude kolem a plést se jí pod nohy. A jak umí štěkat! Taky je musím pochválit za to, jak jsou čistotní. V neděli večer jsme na jednu stranu bedny umístili noviny a vůbec jsme netušili, že se na nich už v pondělí objeví loužičky. Jsou to opravdu malí šikulové :)

Na hlavní stránku našich štěňátek jsem přidala jména, která si dětičky rozdělí.


1. 7. Už máme za sebou i první odčervení! A narozdíl od stříhání drápků to pro štěňátka byl příjemný zážitek, odčervovací pasta jim chutnala a spokojeně si mlaskali. Vlastně vůbec poprvé ochutnali něco jiného než maminčino mlíčko, které je ale stejně nejlepší, jak je vidět na videu :)


30. 6. V poslední červnový den nás navštívila speciální návštěva - Dana s Honzou z ch. s. Maurehata. Dana je vlastně taková "kmotřička" našich prcků. Radila mi ohledně výběru krycího psa, krytí samotného, průběhu březosti i teď po narození štěňátek. Celá rodina jsme jí moc vděční a potěšilo nás, že přijela naše prcky zkontrolovat :) Největší sympatie si díky svému čumáčku získala slečna vínová, která Daně dokonce usla v dlani ♥. Po odjezdu návštěvy si celá desítka prošla nepříjemnou procedurou - stříháním drápků. Nakonec to s menším či větším naříkáním zvládli všichni, nejhodnější byly fenečky vínová a fialová. Večer se na prcky přišel mrknout ještě náš děda, největší fanoušek maminky Báry.

oranzova30.6 vinova30.6 zeleny_s_dedou


29. 6. Dnes odpoledne si pro mě štěňátka nachystala nádherné překvapení - pootevřená očíčka ♥ Nejdřív jsem si toho všimla u slečny červené a pak taky u fialové, která je neskutečně rychlá. Tyrkysový chlapeček dnes poctivě trénoval štěkání, až nás začínaly bolet uši. Všichni už docela zdatně lezou, oranžová holčička se dokonce přišla pomazlit, nechala se drbat a stejně jako její sourozenci radostně vrtěla ocáskem :)

zeleny_s_Barou


28. 6. Prcci už dnes trochu neohrabaně cupkali k mamince a stávají se z nich malí řvouni, kteří si umí hlasitě říct o papání. Bára už se ale začíná nudit, a tak ji navečer bereme na kratší procházky a hodíme jí pár dummíků - rázem se ze zodpovědné matky stává rozdováděná puberťačka s jiskřičkami v očích. Přikládám odkaz na slíbené fotky z Rajčete - ZDE


27. 6. Bobíci mají dnes 11 dní a začínají se stavět na nožičky -  ještě trochu praxe a budou se prohánět po bedničce :) V čele hmotnostní tabulky opět proběhlo střídání stráží - můj oblíbenec pan zelený jako první překonal hranicí jednoho kilogramu! Přestože si chci nechat fenku, zatím se snažím být vůči holčičí šestce nezaujatá a tak se nechávám unášet pejsky. Jsou prostě úžasní a mají tak nádherné kukuče! Barunka má  hodně mléka, dnes jí dokonce samovolně kapalo ze struků. Opět máme nové fotky, které dám zítra na Rajče. Dnes preview :)

fialova tm.modry25. 6. Dnes jsem musela poprvé prcky  skoro na  celý den  opustit, takže měli náhradní hlídání. Vůbec jim to nevadilo a pěkně se činili! Všichni znatelně přibrali na váze a do čela hmotnostní tabulky se vyhoupl světle modrý klučík. Je to moc milý mazlík, dnes večer spal skoro celou  hodinu v náručí a jen si spokojeně mručel. Štěňátka si  prodlužují pauzy mezi krmením a spí pěkně v hloučku při sobě, což je vidět i na některých fotkách ze včerejška. Doufám, že se budou líbit stejně jako mně. Rajčeti ZDE!

zelenycervena vinova zluta


24. 6. Přesně před týdnem naše desítka spatřila světlo světa, jak to rychle utíká! Tmavě modrý pejsek už dokonce překročil hranici 800g. Dnes mě při mazlení okouzlil zelený chlapeček, je to neskutečný kliďas, vůbec neprotestoval proti opuštění bedničky a po chvilce mi usl v rukách. Nafotili jsme pár nových obrázků, zatím zde jedna ochutnávka a zbytek dodám zítra. Karkulka

23. 6. Dnes se nám konečně podařilo Báru přesvědčit, aby se od štěňátek vydala dál než za hranice našeho pozemku. Kratší procházka jí svědčila, bylo poznat, že už nemá těžké bříško a je to zase naše aktivní šibalka :) Prcci už jsou skoro týden staří a jejich váhový příbytek je poznat. Už to nejsou ta lehounká křehounká štěňátka. Už jsou to takoví buclatí roztomilí medvídci ♥


22. 6. Štěňátka si žijí spokojený život a odpočívají s pupíky plnými mlíčka. Když dostanou hlad, dávají nám o tom už jasně vědět! Zní to, jako by zkoušely štěkat :) Obzvlášť tyrkysek je v tom přeborník. Včera jsem vytvořila novou záložku s názvem "Tabulka vah štěňátek", kde budu každý den zapisovat, jak nám prcci rostou.

fialka

21. 6. Dnes u nás byly teploty přijatelnější a tak maminka Bára trošku ožila, už nás zase chodí vítat s hračkou v puse, jak je jejím zvykem. Štěňátka jsou den ode dne silnější a šikovnější. Nejpohyblivější je slečná fialová, která se často vydává přes celou bednu odpočívat do klidného rožku. Červená si zase nejraději zchrupne na maminčině tlapce. Dnes jsem nahrála fotky ze včerejšího vážení prcků, zde je malá ochutnávka, více je jich na Rajčeti 

                        DSC_0480 modrasek zeleny slecna_ruzova


20. 6. Už několikátý den jsou u nás velká horka, což štěňátkům nevadí, ale jejich maminka by ochlazení uvítala. Občas už se odskočí zchladit na dlažbu na chodbě, ale jak slyší děťátka plakat, zodpovědně se vrací krmit :) Dnes jsme jako každý den prcky zvážili, udělali mi velikou radost, všichni pěkně rostou a někteří už mají pěknou sílu! Nejvíc přibrala slečna fialová, která se začíná projevovat jako velká cestovatelka, zvládne se přeplazit přes celou bedničku. Jsou všichni úžasní, trávím s nimi téměř 24 hodin denně a pořád se na ně nemůžu vynadívat. To jejich spokojené mlaskání a vrtění ocásky je prostě nejlepší podívaná <3 


19. 6.  Máme za sebou druhý den po porodu a štěňátkům už odpadly zbytky pupečních šňůr. Všichni jsou aktivní, ale nejvíc se o mlíčko pere pan tmavě modrý, který si neohroženě klestí cestu ke zdroji. Ostatní se ale nedají odradit a plní si bříška :) Světle modrý posledňáček se vůbec nenechává zahanbit a krásně prospívá.


17. - 18. 6.  Už v neděli večer jsme u Báry zaznamenali pokles teploty a změny v chování - hrabala díru na dvorku, nesnědla večerní dávku granulek a polehávala v porodní bedně, kterou doposud ignorovala. Začali jsme být ve střehu a čekali, co se bude dít téměř do dvou hodin pondělního rána. To  se příznaky blížícího se porodu ještě zvýraznily, a tak jsme byli v očekávání věcí příštích. Brzy po prasknutí plodové vody na svět vykoukl v 15:40 první chlapeček - tyrkysový, pracovně pojmenovaný Waterfall. Pak následovala nejmenší z vrhu - růžová holčička a po ní největší z feneček - oranžová. Po tom, co si Bára chvíli odpočinula, vyklubala  se žlutá holčička a v zápětí zelený klučík. To jsme ještě netušili, že jsme teprve v půlce :) Do 22:08 Barunka porodila ještě červenou holčičku, tmavě modrého kluka a vínovou a fialovou holčičku. Bára se uklidnila  a další stahy už jsme nepozorovali. Porod se zdál být u konce a oddechli jsme si, že je za námi. Jaké bylo překvapení, když jsme ráno po venčení zaznamenali další kontrakce. Za velkého povzbuzování unavené maminky v úterý v 6:40 vykoukl ocásek a nožičky posledního a dokonce největšího chlapečka - světle modrého. 

Bára je vzorná maminka, neustále leží u štěňátek a kojí je. Celá desítka je při chuti a ani nejmenší holčička se mezi velkými brášky vůbec neztratí! Podle druhého vážení jim mlíčko chutná a pěkně prospívají. Fotky na Rajčeti ZDE.

 

1.6.  Budoucí maminka Barča už se zakulacuje, nejvíc času tráví spánkem a čekáním na jídlo. Teď by byla schopná sníst opravdu cokoli, a tak ji musíme hlídat obzvlášť na procházkách. Ty už jsme taky značně zkrátili, Báře už se moc chodit nechce. Raději odpočívá doma v teplíčku :)


13.5. Hurá! Právě jsme se vrátili od paní veterinářky, která Báru vyšetřila pohmatem i ultrazvukem a potvrdila nám, že Barunka čeká štěňátka! Byly vidět tři bublinky, ale uvidíme, kolik jich nakonec bude :) Už se moc těšíme!

 

19.4. Barunka byla v Polsku v Poznani na výletě za ženichem a proběhlo krytí. Teď budeme netrpělivě čekat a přibližně za 25 dní vyrazíme na ultrazvuk, který nám ukáže, jestli bylo krytí úspěšné

 
Tvorba www strnek pro chovatele - Webdesign for breeders and FCI kennels
© 2012 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele