O nás

Jako každé dítě jsem měla ráda zvířata všeho druhu. Mými největšími kamarády byli pejsci, kteří věrně hlídali náš dům na kraji vesnice. Přesto jsem toužila mít čtyřnohého přítele podle vlastních představ a tento sen se mi vyplnil na prahu dospělosti. Už dlouho se mi líbili pro svůj vzhled i pro svůj mimořádný vztah k lidem retrieveři. Ale kterého z nich vybrat? Nakonec jsem se po přečtení rozhovoru s chovatelem ing. Kubešem a jeho výstižné charakteristice plemene FCR v časopise Svět psů rozhodla.

 


Flat coated retriever je ze všech retrieverů nejspolečenštější,  já říkám, že je „ vlezlý jako francovka“, miluje opravdu všechny lidi a za určitých okolností je ochoten odejít s každým. Na druhé straně ale je velmi temperamentní a nesmírně pracovitý, má vynikající nos. Jak známo, vznikl i přikřížením setrů a dodnes je „vysoko v krvi“, už od pohledu je to takový aristokrat. Spojuje v sobě vynikající vlastnosti retrieverů se skvělými vlastnostmi setrů – ale ve srovnání s nimi je mnohem ovladatelnější a méně nezávislý.
 

 

 

V roce 2009 jsem si pořídila flatí fenku Báru (Babo Flat z Vlčích luk), která se stala nedílnou součástí naší rodiny a jejím stmelujícím prvkem. Daří se jí skvěle na výstavách, loveckých zkouškách i honech. Díky Báře jsem získala mnoho přátel milujících retrievery stejně jako já a rozšířila jsem si poznatky o chovu FCR. To vše vyústilo v založení chovatelské stanice pod názvem Loyal Soul (reg. Č. 21/12). V létě 2013 jsme odchovali 10 štěňátek z prvního vrhu Báry. Tím se naše chovatelská stanice rozrostla o fenečku Audrey Charlotte Loyal Soul.

 
Tvorba www strnek pro chovatele - Webdesign for breeders and FCI kennels
© 2012 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele